Děti a ztráta

Jak pomoct dětem, které se setkaly se ztrátou? Co prožívají a kde je vaše místo? Vyrovnat se se smrtí je těžké i pro dospělého. Naučte se být oporou a správně odpovídat na zvídavé otázky, které pro vás mohou být nepříjemné. Dětem, které prožívají ztrátu blízkého člověka, zvládnete pomoci citlivou otevřeností a stanete se pevným bodem na jejich cestě k životě po úmrtí blízkého.

Zaměříme se na rizika možných reakcí a na vlastní prožitky. Od teoretického ukotvení práce s emocemi se přesuneme ke konkrétním ukázkám práce s emocemi u dětí s prvky fokusingu (kotvení v těle a hledání vlastních potřeb). Skrze sebezkušenost zaměříme pozornost na potřeby druhých, jak je zjišťovat a jak s nimi pracovat i s ohledem na časový odstup.

18.–19. 11. 2020
Nad Kazankou 46, Praha 7
16 hodin
15 účastníků
3 900 Kč

Jak kurz probíhá?

Program prvního dne vychází z filmu …ať už nevolaj…, který je součástí kurzu. Film krásně a zároveň velmi konkrétně demonstruje prožitky jednotlivých aktérů, které později využijeme pro pochopení všech stran smutné události. Druhý den je zaměřen na krizovou komunikaci s dětmi, které zažily ztrátu z pohledu dospělých. Teoretické rámce struktury rozhovoru v kontextu krize, kterou ztráta je. Těšit se můžete na praktické nácviky a osvojování si nabytých znalostí.

Kurz je akreditovaný MPSV č. A2017/0105-SP/PC/PP.

 

Co vám kurz přinese?

Na kurz se můžete přihlásit zde.

Přihláška na kurz


Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Souhlasím se zasíláním newsletteru

Podporují nás