Děti a ztráta pro pedagogy

Role učitele je v dětských životech nezastupitelná. I když se během školních let několikrát postoj žáka mění, v každém okamžiku učitele vnímá jako pevný bod, o který se může kdykoliv opřít. Naučte se pracovat s tématem smrti a buďte připraveni, pokud náhlá ztráta vstoupí do třídního kolektivu. V kurzu se dozvíte, jak komunikovat se žákem, který právě prochází truchlením a také jak takovou situaci citlivě sdělit celému kolektivu. Během třídenního kurzu vás připravíme na roli majáku, v rozbouřeném školním moři.

V průběhu kurzu si projdeme 3 části, které vám pomohou při práci ve školním kolektivu. V teoretickém okruhu se seznámíte s různými koncepty práce se ztrátou a představíte si zdravé faktory truchlení. Praktická část pomůže si získané vědomosti usadit. Velmi důležitým prožitkem v kurzu bude také sebezkušenostní část, ve které si s terapeuty sami proberete vlastní zážitky se smrtí a v případě potřeby tak budete mít čistou hlavu připravenou pomáhat dětem.

14. 10. + 4. 11. + 25. 11. 2020
Praha 7 – Nad Kazankou 47
24 hodin
15 účastníků
3 900 Kč

Jak na kurzu pracujeme?

V kurzu pracujeme jak individuálně, tak ve skupinách. Využíváme nástroje a techniky, které si osvojíte při práci se třídou a tak si účastníci mohou nejprve techniky sami zažít, než je budou využívat.

Kdo se vám bude věnovat?

Kurz je veden dvěma lektory, kteří mají zkušenost jak s prací v kontextu ztráty a smrti v Poradně Vigvam, tak i s prací ve školním prostředí – v poradenství pedagogům, rodičům, dětem a také celým třídním kolektivům. Vzdělávání je realizováno ve spolupráci se Semiramis, z.ú.

Kurz je akreditovaný MŠMT.

 

Co vám kurz přinese?

Na kurz se můžete přihlásit zde.

 

Podporují nás