Děti a ztráta pro pedagogy

Jak pomoct dětem, které se setkaly se ztrátou? Co prožívají a kde je vaše místo? Vyrovnat se se smrtí je těžké i pro dospělého. Naučte se být oporou a správně odpovídat na zvídavé otázky, které pro vás mohou být nepříjemné. V kurzu se dozvíte, jak komunikovat se žákem, který právě prochází truchlením a také jak takovou situaci citlivě sdělit celému kolektivu.

Kurz je koncipován tak, aby propojovat tři části – sebezkušenostní, teoretickou a praktickou. V teoretické části se seznámíte s různými koncepty práce se ztrátou a představíte si zdravé faktory truchlení. Praktická část pomůže si získané vědomosti usadit. Velmi důležitým prožitkem v kurzu bude také sebezkušenostní část, ve které nahlédneme do vlastních předpokladů a emocí spojených se smrtí, či ztrátou, abyste tak posléze mohli svoji pozornost věnovat dítěti a nebyli zahlcen vlastním prožíváním, či úvahami. 

26. 3. + 30. 4. + 7. 5. 2021
Praha 7 – Nad Kazankou 47
24 hodin
15 účastníků
3 900 Kč

Jak na kurzu pracujeme?

Během kurzu pracujeme jak individuálně, tak i ve skupinách. Využíváme nástroje a techniky, které si nejprve zažijete sami na vlastní kůži a až později si je osvojíte při práci ve školní třídě. Naučíme vás pracovat se smrtí v kontextu školy, specifických kompetencí třídního učitele, školního metodika prevence a školního psychologa. Kurz je veden dvěma lektory, kteří mají zkušenost jak s prací v kontextu ztráty a smrti v Poradně Vigvam, tak i s prací ve školním prostředí – v poradenství pedagogům, rodičům, dětem a také celým třídním kolektivům. Vzdělávání je realizováno ve spolupráci se Semiramis, z.ú. 

Kurz je akreditovaný MŠMT.
Probíhá ve třech dnech od 10:00 do 18:00 hodin.

 

Co vám kurz přinese?

Pro více informací o kurzu kontaktujte koordinátorku kurzů Eva Pecha na e-mailu info@poradna-vigvam.cz nebo telefonu 608 020 302.

Na kurz se můžete hlásit přes formulář níže nebo zde.

 

Přihláška na kurz

//

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů
    Souhlasím se zasíláním newsletteru