Podpůrná skupina pro děti

Podpůrné skupiny pro děti se nám osvědčují jako doplnění individuální terapeutické péče. Možnost setkávat se s jinými dětmi, které mají také zkušenost s obdobnou ztrátou, se jeví jako naprosto klíčová k hlubokému pochopení daného problému. Sami účastníci obdobných skupin uvádějí, že je pro ně velmi důležité být v kontaktu s těmi, kteří také zažívají velkou bolest a jsou na tom stejně nebo o krok dál, mluví o naději, že tento stav dokázali zvládnout i jiní.

Skupina je tvořena dětmi, které navštěvují Vigvam při individuálních nebo rodinných setkáních. Většině dětí, které skupinu navštěvují, zemřel jeden z rodičů, sourozenec, některým zemřel prarodič.

Skupina probíhá jednou měsíčně v pondělí mezi 16:00–18:00 pod vedením dvou stálých terapeutů, v současné chvíli jimi jsou Bára a Terka.

Jednou měsíčně
Praha 7 – Nad Kazankou 47
2 hodiny
do 10 účastníků
Zdarma

Jak skupiny vypadají?

Skupinová práce je rozdělena do několika částí. V úvodní části spolu mluvíme o tom, jaká je naše aktuální situace, jak se máme, co zažíváme. O to se snažíme zážitkovou formou. Střed setkání je většinou zaměřený tematicky na to, co vyplývá z individuálních setkání s klienty. Věnujeme se také emočnímu prožívání celé situace různých členů rodiny. K tomu využíváme projektivní techniky. Kromě práce s kartami a terapeutickým pískovištěm se společně například díváme na tematické filmy. Součástí života ve skupině je také uvolnění a zábava. Chceme nechat děti zažít i životaplnou energii a dopřát jim nasycení pocitem sounáležitosti, přijetí a patřičnosti.

Co dětem podpůrné skupiny přinesou?

 

Volejte nebo pište
606 160 646
Po–Pá, 8–18 hodin
Podporují nás