Podpůrná skupina pro děti

Podpůrné skupiny pro děti se nám osvědčují jako doplnění individuální terapeutické péče. Možnost setkávat se s jinými dětmi, které mají také zkušenost s obdobnou ztrátou, se jeví jako naprosto klíčová k hlubokému pochopení daného problému. Sami účastníci skupin uvádějí, že je pro ně velmi důležité být v kontaktu s těmi, kteří také zažívají velkou bolest a jsou na tom stejně nebo o krok dál, mluví o naději, že tento stav dokázali zvládnout i jiní.

Skupina je tvořena dětmi, které navštěvují Vigvam při individuálních nebo rodinných setkáních. Většině dětí, které skupinu navštěvují, zemřel jeden z rodičů, sourozenec, některým zemřel prarodič.

Skupina probíhá jednou měsíčně v pondělí mezi 16:00–18:00 pod vedením dvou stálých terapeutů.

Jednou měsíčně
Praha 7 – Nad Kazankou 47
2 hodiny
do 10 účastníků
Zdarma

Jak skupiny vypadají?

Skupinová práce je rozdělena do několika částí. V úvodní části spolu mluvíme o tom, jaká je naše aktuální situace, jak se máme, co zažíváme. O to se snažíme zážitkovou formou. Střed setkání je většinou zaměřený tematicky na to, co vyplývá z individuálních setkání s klienty. Věnujeme se také emočnímu prožívání celé situace různých členů rodiny. K tomu využíváme projektivní techniky. Kromě práce s kartami a terapeutickým pískovištěm se společně například díváme na tematické filmy.

Součástí života ve skupině je také uvolnění. Jsou chvíle, kdy se společně radujeme, věnujeme se aktivitám, které se zdají jako hry bez hlubšího záměru. Chceme nechat děti zažít i životaplnou energii a dopřát jim nasycení pocitem sounáležitosti, přijetí a patřičnosti.

Co dětem přinesou?

 

 

Naše krizová linka
606 160 646
Po–Pá, 8–18 hodin
Podporují nás