Poradenské konzultace

Situací, jak se může ve škole objevit téma smrti, je mnoho – může se jednat o dítě, kterému někdo blízký zemřel, může zemřít někdo, kdo do školy patřil. Také se ale může jednat o menší ztráty, jako je smrt třídního zvířátka, která však může být pro děti zátěžová. I takové situace je dobré podchytit a věnovat se jim. Nikdy totiž nevíme, jak na ně děti vnitřně reagují a zároveň si na těchto menších ztrátách budují důležité strategie zvládání pro větší ztráty. 

Ať už je situace jakákoliv, vždy je třeba ji se zúčastněnými citlivě projít a věnovat jí dostatek pozornosti. Jsou kroky, které je dobré neopomenout. Konzultaci toho, jak celý proces udělat, nabízíme telefonicky a bezplatně.

Individuální
Celá ČR
Individuální
Soukromá konzultace
Zdarma

Jak konzultace probíhá?

Naše kolegyně na telefonu je k dispozici pro prvotní otázky, které máte v souvislosti s tématikou smrti. Pokud je hovor urgentní, může s vámi za pomoci technik krizové intervence zmapovat, co se vlastně děje a pomoci vám zvládnout vaše vlastní emoce v danou chvíli. Následně s vámi může domluvit bezprostřední kroky.
Pro další rozbor navazujících intervencí pro vás zajistí konzultaci s jedním za našich terapeutů. Ten se vám ozve a telefonicky spolu domluvíte vše potřebné – s kým je potřeba v danou chvíli mluvit, co od něj zjistit, koho dalšího zapojit, na co nezapomenout. Konzultací zejména v urgentních situacích může být vícero, abyste vždy řešili třeba jen následující krok.

 

Co vám konzultace přinese?

Máte zájem o konzultaci? Ozvěte se nám na info@poradna-vigvam.cz nebo na  606 160 646.

Podporují nás